Murphy radí

Na čo má človek rozum

Ľudí delíme na chudobných a bohatých, múdrych a hlúpych. Mať okolo seba samých chudobných je často deprimujúce. Ale mať okolo seba len samých hlupákov, to už radšej ísť do pekla. Je to síce miesto, kde neustále horí oheň, vo vzduchu je cítiť síru a ostanú sa tam všetci tí, ktorí zhrešili – cudzoložníci, modloslužobníci, pokrytci, nadutci a nehanebnice. Ale všimnite si, že o žiadnych hlupákoch v pekle sa nikto nezmieňuje...

Aj logické uvažovanie môže byť niekedy životu nebezpečné.

Rozum a skúsenosť nemôžu byť natrvalo v opozícii. (Wilde)

(Zrnká úsmevu)
Život s Murphyho zákonmi

Bez ohľadu na to, čo sa pokazí, vždy to na prvý pohľad vyzerá byť v poriadku.

Čokoľvek sa udeje, stane sa to naraz a bez predchádzajúcej výstrahy.

Kto chce v živote prežiť, musí byť trochu cvok.

(Murphyho Zbierka zákonov)
Kapitola: Murphyho desatoro

1. Nič nie je v živote také dobré, ako sa to zdá na prvý pohľad.

3. V krásny slnečný deň je ťažké uveriť, že práve vás stihne nešťastie – ale už sa to na vás valí.

8. Ak teoreticky existuje 50 % pravdepodobnosť, že sa niečo zlé stane, potom sa to stane v deviatich prípadoch z desiatich.

(Murphyho Zbierka zákonov)
Murphyho zákonník

Ak si vyhádate v zmluve zmenu troch pre vás nevýhodných odstavcov, po podpise zmluvy zistíte, že zostal ešte jeden, ďaleko nevýhodnejší ako tie tri predchádzajúce.

Skúsenosť dáva človeku možnosť vyhnúť sa starým chybám, aby mu zostal priestor na chyby nové.

Rozvádzať sa kvôli sobášu s inou je zárukou, že o rok budete mať reprízu.

(Murphyho zrnká II)
Murphy v parlamente

Zákon relativity: Politika sama osebe nie je svinstvo, iba jej výsledky...

Futbalový zákon: Pravidlá v parlamente určuje ten, kto vyhral voľby.

Zákon výberu: Zlý zákon poslanci skôr doplnia, ako zrušia. Čím viac času poslanci venujú príprave nového zákona, tým menej bude potrebný.

(Murphyho zákonník)

Zákaz vyhadzovania potravín je bližšie

1. 10. 2018 Priemerný Slovák vyhodí priemerne 111 kilogramov jedla ročne. Najčastejšie vyhadzujeme chlieb, pečivo či varené jedlo. „Reštaurácie a supermarkety budú povinné potraviny ďalej využiť, napríklad darovať charite bezchybné potraviny,“ uvádza sa v dokumente, ktorý je súčasťou stratégie Zelenšie Slovensko. Obmedzenie produkcie potravinového odpadu z dielne ministerstva životného prostredia nedávno prešlo medzirezortným pripomienkovým konaním.
Produkcia potravinového odpadu v niektorých krajinách je na minimálnej úrovni. Francúzsko je prvou krajinou, ktorá zaviedla do praxe zákon týkajúci sa obmedzenia potravinového odpadu. Vážnosť témy nie je cudzia ani Nemcom, Japoncom či Švédom. Jedlo sa síce stráca v celom dodávateľskom reťazci, no vyše 50 percent vyhadzujú koneční spotrebitelia. Pozitívne preto možno hodnotiť fakt, že plytvanie potravinami čoraz viac prekáža i Slovákom. Zamrazovanie, kompostovanie, recyklácia, zaváranie či sušenie ovocia a zeleniny sú najčastejšími spôsobmi, ktorými sa snažia bojovať proti nadbytočnej produkcii potravín vo svojich domácnostiach.
(Zdroj: hnonline.sk)

Aj milionárov trápia súdy a nefunkčné školstvo

27. 9. 2018 Aj keď bežný slovenský občan a milionár disponujú rozdielnym zostatkom na bankovom účte, mnohé obavy majú spoločné. Vyplýva to z prieskumu J&T Banky Wealth Report medzi dolárovými milionármi. Bohatých ľudí rovnako ako bežných občanov trápi hlavne korupcia, klientelizmus a rodinkárstvo, slabá vymožiteľnosť práva, vysoké daňovo-odvodové zaťaženie či nízka úroveň školstva a výdavkov na vedu a výskum.
Naopak, najväčší rozdiel v názoroch počas prieskumu medzi verejnosťou a milionármi bol pohľad na pokračujúci rast cien nehnuteľností, a tým aj zvyšujúce sa náklady na financovanie bývania. Zatiaľ čo až 82 percent verejnosti označilo rast cien za hrozbu, podobne to videla iba polovica milionárov. Podľa odborníkov je to spôsobené najmä tým, že bohatí majú investície práve aj v nehnuteľnostiach a rastom ich hodnoty sa zhodnocuje aj ich majetok.
(Zdroj: hnonline.sk)

Google oslavuje 20 rokov

5. 9. 2018 Technologický gigant oslavuje 20 rokov od založenia spoločnosti. Na začiatku nebolo jasné, ako bude zarábať. Dnes je treťou najhodnotnejšou firmou na svete.
Miliardové obraty, miliardy používateľov a vo výhľade magická biliónová hranica trhovej kapitalizácie, ktorú dosiaľ prekonal iba Apple. Technologický gigant Google však nezačal ako obrovský hráč na trhu, ale ako ambiciózny stredoškolský projekt študentov Larryho Pagea a Sergeja Brina. Zadaním oboch študentov bolo vytvoriť internetový prehliadač. Projektu sa darilo a študenti sa rozhodli svoju prácu pretaviť do biznisu. Pred 20 rokmi založili firmu Google, ktorá sa na začiatku usídlila v garáži, ktorú si prenajali.
(Zdroj: hnonline.sk)

Stravné lístky nestačia. Česi lákajú na kuchyňu zadarmo

3. 9. 2018 Rozmaznávanie zamestnancov vybranými pochúťkami vo firemnej reštaurácií patrí ku koloritu kalifornského Sillicon Valley. Ibaže kým v Spojených štátoch tento benefit čiastočne ustupuje, prichádzajú s ním niektoré české firmy. Patria medzi nich Avast, Livesport alebo česká pobočka Googlu.
Jedlo a pitie celý deň v neobmedzenom množstve v pražskej reštaurácii Timeout hradí od minulého marca svojim zamestnancom spoločnosť Livesport, ktorá prináša športové spravodajstvo pre fanúšikov a stávkarov v 30 jazykoch. Väčšina pracovníkov Livesportu sem prichádza denne, niekedy aj na raňajky či večere. Ponuka kvalitného jedla zadarmo má podobne ako ďalšie benefity zvýšiť atraktivitu zamestnania pre súčasných ľudí a nových uchádzačov, ktorí sa na trhu ťažko zháňajú. A podľa firmy má „bezodný tanier“ úspech. Väčšina sa stala štamgastmi, ktorí si denne doprajú české klasiky, stredomorskú a ázijskú kuchyňu, burgery, domáce cestoviny aj rybie špeciality.
(Zdroj: hnonline.sk)

Ceny bývania pokračovali v raste

30. 8. 2018 Ceny nehnuteľností na bývanie pokračovali v 2. štvrťroku v raste, tempo zdražovania sa ale zmiernilo. Vyplýva to z údajov, ktoré dnes zverejnil Štatistický úrad. Zvyšovanie cien bytov a domov v krajine potvrdili tiež skoršie údaje Národnej banky Slovenska (NBS).
​Tempo medziročného rastu cien realít určených na bývanie v 2. štvrťroku spomalilo na sedem percent z 11,7 percenta v prvom štvrťroku. Viac zdraželi staršie nehnuteľnosti ako novostavby. Bývanie podľa Štatistického úradu zdražuje nepretržite od začiatku roka 2014 a oproti roku 2010 sú ceny vyššie o štvrtinu. Z údajov NBS vyplýva, že priemerná cena metra štvorcového v bytoch a domoch dosiahla v 2. štvrťroku 1431 eur. Bola tak najvyššia od konca roka 2008. K zdraženiu bývania došlo v čase nízkych úrokových sadzieb a rastu poskytnutých úverov bankami. NBS od leta zaviedla ďalšie sprísnenie pravidiel poskytovania pôžičiek, ktorého cieľom je zamedziť výraznému zadlženiu ľudí v porovnaní s ich príjmami. V Českej republike podľa údajov Českej centrálnej banky ceny nehnuteľností rástli väčšinu minulého roka najrýchlejšie v celej Európskej únii, v priemere o 16 percent. Podľa jej odhadov sa zvýšilo tiež nadhodnotenie cien bytov, ktoré ku koncu roka 2017 predstavovalo zhruba 14 percent.
(Zdroj: hnonline.sk)
október 2018
T po ut st št pi so ne
39 24 25 26 27 28 29 30
40 1 2 3 4 5 6 7
41 8 9 10 11 12 13 14
42 15 16 17 18 19 20 21
43 22 23 24 25 26 27 28
44 29 30 31 1 2 3 4
Dnes má meniny Vladimíra
1
Dôležitý termín
1
Sviatok
cardpay