Murphy radí

O manželstve a veciach s tým súvisiacich

Láska je naivná viera, že jedna žena je iná ako tie ostatné.

Zákon posledného slova: Žena musí mať v každej hádke posledné slovo. Ak náhodou nie, tak je to začiatok novej hádky.

Sex je dedičný. Ak ho nepoznali vaši rodičia, máte stopercentnú istotu, že ho ani vy nepoznáte.

(Murphyho zákonník)
Život s Murphyho zákonmi

Ak nejde o život, nejde o nič,

Nikdy v živote nie je natoľko zle, aby nemohlo byť ešte horšie.

Negatívne predpovede sa splnia do bodky a ihneď. Na splnenie kladných sa stále čaká.

(Murphyho Zbierka zákonov)
Hlúposti sa medze nekladú

Nikto nemôže mať všetko odrazu - aj krásu aj rozum.

Ak sa človek prestane mať na pozore, môže prísť nielen o živobytie, ale i o život.

Múdry sliepku, čo znáša zlaté vajcia, kŕmi, hlupák ju zje.

(Murphyho zákony v bájkach)
Murphy v parlamente

Zákon usilovnosti: Kto chce byť najúspešnejší, musí najviac hrabať.

Zákon exhibicionistu: Proti prijatiu zlého zákona je vždy len jeden hlas – poslanca, ktorý si pomýlil tlačidlá.

Akustický zákon: Kto v parlamente najviac vykrikuje, tomu nakoniec dajú za pravdu.

(Murphyho zákonník)
Zákony života

Optimisti sú ľudia, ktorí veria, že nešťastie sa valí iba na pesimistov.

To, čo si najviac želáte, k vám nikdy nepríde. To druhé, naopak, príde samo.

Človek ešte nevynašiel nič, čo by sa skôr či neskôr nepokazilo.

(Murphyho zákonník)

Google oslavuje 20 rokov

5. 9. 2018 Technologický gigant oslavuje 20 rokov od založenia spoločnosti. Na začiatku nebolo jasné, ako bude zarábať. Dnes je treťou najhodnotnejšou firmou na svete.
Miliardové obraty, miliardy používateľov a vo výhľade magická biliónová hranica trhovej kapitalizácie, ktorú dosiaľ prekonal iba Apple. Technologický gigant Google však nezačal ako obrovský hráč na trhu, ale ako ambiciózny stredoškolský projekt študentov Larryho Pagea a Sergeja Brina. Zadaním oboch študentov bolo vytvoriť internetový prehliadač. Projektu sa darilo a študenti sa rozhodli svoju prácu pretaviť do biznisu. Pred 20 rokmi založili firmu Google, ktorá sa na začiatku usídlila v garáži, ktorú si prenajali.
(Zdroj: hnonline.sk)

Stravné lístky nestačia. Česi lákajú na kuchyňu zadarmo

3. 9. 2018 Rozmaznávanie zamestnancov vybranými pochúťkami vo firemnej reštaurácií patrí ku koloritu kalifornského Sillicon Valley. Ibaže kým v Spojených štátoch tento benefit čiastočne ustupuje, prichádzajú s ním niektoré české firmy. Patria medzi nich Avast, Livesport alebo česká pobočka Googlu.
Jedlo a pitie celý deň v neobmedzenom množstve v pražskej reštaurácii Timeout hradí od minulého marca svojim zamestnancom spoločnosť Livesport, ktorá prináša športové spravodajstvo pre fanúšikov a stávkarov v 30 jazykoch. Väčšina pracovníkov Livesportu sem prichádza denne, niekedy aj na raňajky či večere. Ponuka kvalitného jedla zadarmo má podobne ako ďalšie benefity zvýšiť atraktivitu zamestnania pre súčasných ľudí a nových uchádzačov, ktorí sa na trhu ťažko zháňajú. A podľa firmy má „bezodný tanier“ úspech. Väčšina sa stala štamgastmi, ktorí si denne doprajú české klasiky, stredomorskú a ázijskú kuchyňu, burgery, domáce cestoviny aj rybie špeciality.
(Zdroj: hnonline.sk)

Ceny bývania pokračovali v raste

30. 8. 2018 Ceny nehnuteľností na bývanie pokračovali v 2. štvrťroku v raste, tempo zdražovania sa ale zmiernilo. Vyplýva to z údajov, ktoré dnes zverejnil Štatistický úrad. Zvyšovanie cien bytov a domov v krajine potvrdili tiež skoršie údaje Národnej banky Slovenska (NBS).
​Tempo medziročného rastu cien realít určených na bývanie v 2. štvrťroku spomalilo na sedem percent z 11,7 percenta v prvom štvrťroku. Viac zdraželi staršie nehnuteľnosti ako novostavby. Bývanie podľa Štatistického úradu zdražuje nepretržite od začiatku roka 2014 a oproti roku 2010 sú ceny vyššie o štvrtinu. Z údajov NBS vyplýva, že priemerná cena metra štvorcového v bytoch a domoch dosiahla v 2. štvrťroku 1431 eur. Bola tak najvyššia od konca roka 2008. K zdraženiu bývania došlo v čase nízkych úrokových sadzieb a rastu poskytnutých úverov bankami. NBS od leta zaviedla ďalšie sprísnenie pravidiel poskytovania pôžičiek, ktorého cieľom je zamedziť výraznému zadlženiu ľudí v porovnaní s ich príjmami. V Českej republike podľa údajov Českej centrálnej banky ceny nehnuteľností rástli väčšinu minulého roka najrýchlejšie v celej Európskej únii, v priemere o 16 percent. Podľa jej odhadov sa zvýšilo tiež nadhodnotenie cien bytov, ktoré ku koncu roka 2017 predstavovalo zhruba 14 percent.
(Zdroj: hnonline.sk)

Změny ve školském zákoně k 1. září 2018

27. 8. 2018 Novela školského zákona měla rozčleněnou účinnost do čtyř termínů – dnem vyhlášení ve Sbírce zákonů, dnem 1. září 2017, dnem 1. září 2018 a dnem 1. září 2020.
Převážná část všech změn však nastane letos 1. září 2018. Předmětem změn, které přináší novela školského zákona provedená zákonem č. 101/2017 Sb., je oblast financování škol a školských zařízení zřizovaných kraji, obcemi a svazky obcí (dále regionální školství územních samosprávných celku z prostředků státního rozpočtu. Financování soukromých a církevních škol není navrženými změnami financování dotčeno. Důvodem této novelizace školského zákona byla podle předkladatele nutnost vytvoření právního základu pro realizaci změn v systému financování regionálního školství územně samosprávných celků.

Najviac Slovákov stále dovolenkuje v Chorvátsku

12. 8. 2018 Jadranské more je stále „slovenským“. Počas posledných dvoch júlových týždňov, ktoré sú najsilnejším dovolenkovým termínom, navštívilo Chorvátsko vyše 151-tisíc Slovákov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Market Locator. Ten analyzoval zahraničné cesty na vzorke vyše 2,9 milióna ľudí.
Štatistiky ukazujú, že síce do Chorvátska vycestovalo najviac Slovákov, nárast ich počtu oproti vlaňajšku bol minimálny. Stále je to však viac ako dvojnásobok v porovnaní s druhým Talianskom. Takmer totožný počet Slovákov zavítal do Francúzska, ktoré je počas tohtoročného leta treťou najnavštevovanejšou prímorskou krajinou. V tesnom závese nasleduje Grécko.
(Zdroj: hnonline.sk)
september 2018
T po ut st št pi so ne
35 27 28 29 30 31 1 2
36 3 4 5 6 7 8 9
37 10 11 12 13 14 15 16
38 17 18 19 20 21 22 23
39 24 25 26 27 28 29 30
40 1 2 3 4 5 6 7
Dnes má meniny Zdenka
1
Dôležitý termín
1
Sviatok
cardpay